Nu är det endast några timmar kvar av 2017. Ett 2017 som inneburit mycket skratt och glädje, men också sorg och tråkigheter. Precis som livet kan vara, alltså. Huvudsaken är väl att vi borstar av knäna och står upp igen och hittar smajlet på läpparna.
2018 är oskrivet, ett tomt blad. Där vet vi ingenting om vad som kommer att hända. Naturligtvis har vi förhoppningar, planer och drömmar, precis som du säkert har. Vi hoppas ju förstås att drömmar och planer kan förverkligas och då tror vi att vi får ett härligt husbils-år. Naturligtvis kommer du att få läsa om allt spännande här på bloggen – men vad det är, håller vi på ett tag. Oavsett så önskar vi dej ett riktigt Gott Nytt År, med en bild från ett midsommarfirande i Spanien för något år sedan.
Ett riktigt gott nytt år önskar vi er. Vem vet om vi syns på vägarna under 2018, ett spännande år har vi framför oss.
Ja det är ett spännande år som är på gång och visst vore det kul att ses igen!
Det samma till er!
Tack Lennart. Hoppas 2018 blir ett bra år för er
Kram
Gott nytt år.
Tack och Kram
Detsamma till er och ska bli trevligt att följa er även under 2018
Roligt att du hänger med 😀
Nyårskram
Kram & Det samma till er. Tänk om det onda kunde besegras och alla fick leva i ro och harmoni som vi och ni har det- Nyårskramar
Då skulle det bli ett underbart 2018!
Kram
Mycket kloka ord!!
Gott nytt år på er oxå 🎉🍾🥂
Merci beaucoup et bonne année à vous aussi 🙂
Det är hög tid att börja träna på franskan nu 😀
Kram
Ja får sätta fart med det! Vad ska man annars göra i Jan-feb 😂
Je ne comprompa typ 😂 Kram
Ta några Skype lektioner hos Johanna. johannakmardfranska.se 👍
Allt gott till er också!
Tack Bertil
Kram
Önskar ett riktigt Gott Nytt 2018! Hälsningar från Israel!